Archiv článků

Zde najdete starší články z loňské Divadelní školičky - ikdyž se rubrika jmenuje Aktuality (nejde mi to přejmenovat ani zrušit).

AKTUALITY

DNE 30.10. ŠKOLIČKA NEBUDE!!!

25.10.2013 14:58

Vzhledem k tomu, že budou ve školách dne 30.10. prázdniny,dáme si i my od Divadelní školičky pauzu.

Vyřiďte tedy prosím všem kamarádům, kteří to ještě nevědí aby příští středu do MKD nechodili!!!

 

Říjnová setkání

25.10.2013 14:51

Říjen je pomalu pryč a já jsem nenapsal ani řádek o našich setkáních s divadelníčky. Tak tedy:

Pravidelně jsme se scházeli každou středu a při našich setkáních se pilně rozmlouvali a učili se správně dýchat. Pomocí různých her jsme přicházeli na kloub divadelnímu pohybu, gestykulaci i mimice, s vervou se pouštěli do zajímavých zadání na scénky a jiné předvádění. Zahráli jsme si pohádku, mušketýry i Petra Pana a bylo nám při té divadelní práci tak dobře, že jsem nestihl udělat ani moc záznamů z toho všeho. Nějakou fotku či krátké video snad v brzku přidám do naší foto/video galerie.

Tak už nám to začalo

20.09.2013 08:49

Po nejistých začátcích kdy na první schůzku přišli pouze 4 zájemci jsme se setkali postupně už 3x a protože je nás už konečně více tak jsme dětem sdělili radostnou zprávu - Divadelní školička i letos bude!!!

Když už jsme se sešli tak bychom to ani nebyli mi abychom si nevyzkoušeli s dětmi různá rozmlouvadla a hraní s divadlem. Docela jsme se bavili ikdyž mírný stud byl u některých ještě znát. Jak už máme z loňska vyzkoušeno, hodina na jedno setkání není tak moc ale řekl bych, že bylo na posledním setkání znát, že jsme stihli více práce než s loňskými mladšími divadelníčky. Vypadá to tedy, že naše rozhodnutí o „postaršení“ členů školičky byl správný krok a tak bychom naše VELKÉ PLÁNY pro letošní rok mohli opravdu stihnout.

Tak nám držte palce a nepřestávejte sledovat tyto naše stránky.

Zápis do Divadelní školičky 2013/2014

05.09.2013 11:33

Letáček ke stažení ZDE.

 

Poslední setkání

20.06.2013 14:45

Poslední setkání nazvané „Derniéra Divadelní školičky 2013“ proběhlo přibližně podle plánu. Sešli jsme se i s rodiči ve stanovený čas v hudebním salónku kulturního domu. Teplota venku dosahovala nad 35°C uvnitř se zdálo být o 2-3 stupně více a vzduch se ani nehnul. O to více jsem si vážil, že téměř všichni poctivě dorazili.

Občerstvení, které jsem plánoval po skončení programu a předání vysvědčení jsem z důvodu vysokých teplot dal k dispozici hned od začátku našeho posledního setkání. Zpočátku byl v řadách rodičů ostych. Ten však s narůstajícím časem a teplotou zmizel a zábavné odpoledne mohlo začít.

Program posledního dne školičky sestával zčásti z běžného programu (rozmlouvání, předvedení úkolů atd.), přehrání 2 vystoupení, která ještě nebyla veřejně hrána a předání vysvědčení a malých dárečků.

Během rozmlouvání jsme se chlubili tím co už jsme zvládli a porovnáním s rozmlouvacími schopnostmi rodičů jsme předvedli, že co se zdá být snadné, snadné být nemusí. Poté jsme zapojili do naší další hry také několik rodičů. Šlo o mojí oblíbenou hru na posílení hlasivek: Já mám, ty máš... Dětem ale hlavně rodičům šlo řvaní náramně :-) Následovalo přehrání 2 našich minipohádek. Bajka O lišce, vráně a sýru a loutková pohádka O závistivém slunci. Obě sklidily u rodičů velký úspěch a jejich videozáznam snad brzy vložím do naší video galerie. Posledním bodem bylo přezkoušení posledních zadaných domácích úkolů, které se týkaly pantomimy. Děti si měly připravit do detailů propracované pojídání nějakého jídla a úkolem rodičů bylo tato jídla správně poznat. Protože rodiče všechna jídla poznali, úkol byl vpořádku splněn.

Posledním bodem před volnou zábavou a občerstvením bylo předání vysvědčení absolventům Divadelní školičky 2012 / 2013. K několika drobnostem, které děti k vysvědčení dostali patřila také památeční absolventská placka, za kterou musím poděkovat firmě stojící za internetovými stránkami Plackomat.cz, kteří je pro nás vyrobili zdarma - moc děkujeme!

Následovala volná zábava s občerstvením a diskusí nad letošní skončenou školičkou. Nakonec jsme se shoufovali ke společnému focení před kulturákem a tím byla Divadelní školička pro letošek ukončena.

A jestli bude další Divadelní školička poi prázdninách? Inu, kdo ví... Sledujte naše stránky, výlepové plochy a nástěnky ve školách v období měsíce září.

Přejeme hezké prázdniny dětem a příjemné léto Vám všem, kteří jste nás celý rok sledovali. A jestli nám napíšete něco do naší návštěvní knihy - ať už nápady, postřehy nebo jen vzkazy - budeme moc rádi.

A H O J !  :-) 

Záznamy: 1 - 5 ze 51
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Úkoly

Úkol na 12.06.2013

10.06.2013 20:44
Naučit se co nejvíce vět z říkačky o krysách (text po rozkliknutí úkolu dole). Připravit si před zrcadlem pantomimické jezení nějakého jednoduchého jídla se zaměřením na detaily při úchopu, držení a manipulaci s jídlem a případným příborem až po dojezení (otření, oprášení, olíznutí,... cokoliv se k...

Úkol na 17.04.2013

15.04.2013 21:29
Na příště mají děti za úkol naučit se znát a perfektně vyslovovat každý svůj jazykolam. Rozdělili jsme si mezi sebe ty, které jsme se už učili. Ten svůj musí umět každý úplně nejlépe ze všech. Dále dostaly děti 2 nové jazykolamy na naučení. Ty stačí zvládnout naučit nazpaměť. Jejich výslovnosti...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Stálá příprava

Scénky, hry, vystoupení

18.02.2013 09:42
Tady najdete texty všeho co se hrálo a nechcete to zapomenout...

Jazykolamy

18.02.2013 09:41
Něco pro zozhýbání jazýčků, aby se dobře mluvilo...

Rozmlouvadla

18.02.2013 09:40
Něco pro rozhýbání svalů kolem pusy.